Profesjonale oprogramowanie zarządzania produkcją

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Program

System Rejestracji Plonów

Email Drukuj PDF

 

OPIS SYSTEMU REJESTRACJI PLONÓW.

Jest to system komputerowy przeznaczonych dla Ośrodków Hodowli Roślin, prowadzacych np. badania nad nowymi odmianami roślin. System ten współpracuje z wagami a także z drukarkami etykiet.

System składa się z następujących elementów:
? komputer (działa na nim oprogramowanie)
? program ("system rejestracji plonów")
? drukarka etykiet (do drukowania etykiet PVC)
? wagi z komunikacją przewodową (LAN) lub bezprzewodową (Wi-Fi)
? skaner kodów kreskowy podłączony do wagi,
? wilgotnościomierz podłączony do wagi (opcjonalnie)

Ośrodki Hodowli Roślin przygotowują tzw. "książki polowe" doświadczeń.Na podstawie tych danych (numer polowy, numer losowy itd.) zgromadzonych w Excel'u lub innym programie do tworzenia tego typu spisów możemy je zaimportować do "Systemu Rejestracji Plonów".

W oprogramowaniu tym każdemu wpisowi doświadczenia z podziałem na numery polowe można wydrukować etykietę wraz z kodem kreskowym identyfikującym ten wpis, a także i innymi informacjami (wg uznania).Etykietę tą umieszczamy na paliku umieszczonym na polu. Podczas żniw, po skoszeniu etykietę tą zdejmujemy z palik i wkładamy do worka (lub przymocowujemy do worka na zewnątrz) wraz z zebranym plonem.

Następnym etapem jest zważenie zebranych plonów na wadze. Waga jest przystosowana do komunikacji on-line z oprogramowaniem działającym na komputerze. Do wagi podłączony jest również skaner kodów kreskowych do sczytywania wspomnianych wcześniej etykiet z wydrukowanym kodem kreskowym. Można równie do tej wagi podłączyć wilgotnościomierz do automatycznego pobierania informacji dotyczącej wilgotności nasion.

Osoba przeprowadzająca ważenia, kładzie worek ze zbiorem na wadze, wyjmuje z worka etykietę i odczytuje kod kreskowy na nadrukowany. Dzięki temu, że waga ma bezpośrednie połączenie z komputerem, wprowadzona informacja z etykiety jest natychmiast zweryfikowana z wpisem dotyczącym tego doświadczenia w "Systemie Rejestracji Plonów". W odpowiedzi waga wyświetli wagowemu informację (nr polowy, nr losowy, nr powtórzenia itd.) dotyczącą odczytanego kodu kreskowego.

Jeśli do wagi jest podłączony również wilgotnościomierz, możemy zbadać wilgotność i informacja ta automatycznie trafi do wagi. W przypadku, gdy nie posiadamy wilgotnościomierz z możliwością komunikowania się z innymi urządzeniami, zmierzoną wilgotność możemy wprowadzić ją z klawiatury wagi. Po wykonaniu powyższych czynności osoba obsługująca wagę zatwierdza wprowadzone dane jednym przyciskiem. Informacja dotycząca wagi, jak i wilgotności trafia do komputera, gdzie zostaje uzupełniony wpis dotyczący tego doświadczenia, jak również zostaje wyliczony właściwy plon.

Dlaczego warto wdrożyć taki system?

Przede wszystkim dlatego, że przemawiają za tym same korzyści:

 • eliminacja błędów ludzkich,
 • skrócenie czasu przygotowania doświadczenia,
 • automatyzacja wydruku etykiet,
 • mniejsza ilość osób zaangażowanych w proces prowadzenia doświadczenia,
 • przyspieszenie procesu zbierania danych wyników o plonach,
 • satysfakcja i zadowolenie personelu oraz przełożonych.

SYSTEM REJESTRACJI PLONÓW znajduje zastosowanie przy zbiorze plonów:

 • zbóż pszenicy, jęczmienia, żyta
 • rzepaku,
 • nasion traw,
 • innych roślin siewnych

zaufały nam takie firmy jak:

Poznańska Hodowla Roślin Hodowla Roślin Strzelce Hodowla Roślin Danko
 

Konfekcja - etykietowanie

Email Drukuj PDF


   Aplikacja ta jest dużym narzędziem pozwalającym zarządzać wydrukiem etykiet w każdym procesie produkcyjnym. Współpracuje ona z wagami oraz z drukarkami etykiet, kontrolując, rejestrując i decydując, jaka forma etykiety i o jakiej treści etykieta ma być wydrukowana.

Więcej…
 

Dozowanie

Email Drukuj PDF

   Oprogramowanie to współpracuje z wagami. Pozwala na sprawne naważanie surowców przez opeatora. Podpowiada ono użytkownikowi wagi ile i jaki surowiec ma on zważyć. Jenocześnie kontroluje ilość i kolejność ważeń, a cały proces naważania może odbywać się automatycznie lub ręcznie.

Więcej…
 

Paszporty Bydła

Email Drukuj


   Program ten jest przeznaczony dla ubojni bydła. Wspomaga proces produkcyjny mięsa wołowego od skupu żywca aż do wydania ćwierci wołowych z zakładu.

    Dodatkowo generuje szereg raportów produkcyjnych...

Więcej…
 

Zbiór Pieczarek

Email Drukuj PDF


   Program ten jest przeznaczony dla pieczarkarni. Współpracując z wagami wspomaga proces zbioru pieczarek i ich klasyfikacji.

    Zbiór grzybów odbywa się wg hali, rzutu, gatunku i osoby zbierającej. Dzieki temu możemy uzuskać wiele interesujących nas informacji dotyczących wydajności wg hali, wg gatunku czy też wg pracownika.

Więcej…
 

Towary Paczkowane

Email Drukuj PDF

Oprogramowanie to współpracuje z wagami, co pozwala na szybką i sprawną rejestrację danych dotyczących kontroli towarów paczkowanych. Zarówno pełnej kontroli wszystkich wyrobów gotowych, jak i przeprowadzenie kontroli statystycznej.

Więcej…